[...]
Heb je volkomen gelijk in, kennelijk zijn dit soort omstandigheden heel lastig in te schatten voor de weermodellen.
De reden dat ik GFS aanhaalde, ligt in het feit dat ik dat model intensief volg en zoende accuraat kan vergelijken tussen de modeluitvoer enerzijds en de werkelijke waarden anderzijds.
Het is een fenomeen dat vaak wordt genoemd. Modellen, en zeker GFS kunnen die situaties niet goed voorspellen. Meteorologen houden daar rekening mee. Zo zijn er meer zwakke punten van modellen bekend. Regelmatig kan je in de guidance van het KNMI zinnen tegenkomen als "hirlam heeft de neiging dit te overschatten.. "
Bij stralingsnachten is het beter om op je ervaring af te gaan. Met kennis van de verschillen die binnen ons land gangbaar zijn.
Groet
Cees
Quote selectie