Ik las gisterenavond het bericht van Marcus ivm de straalstromen die zich momenteel op de kaarten van Europa zichtbaar zijn.
Zien we de 3 staalstromen (subtropische jet, polaire jet en arctische jet)?
Op de analyse van GFS 06Z (analyse vandaag 06 UTC) is volgens mij enkel de polaire jet en de arctische jet zichtbaar.
Op basis van de kaartjes van GFS die de equivalent potentiële temperatuur weergeven op 850 hPa zou ik het polaire front over de kusten van Marokko, hierna terug afbuigend richting Italië, Griekenland.
De polaire jet buigt ter hoogte van W. Europa in een hoek van bijna 90° richting zuiden tot over N. Afrika alwaar deze opnieuw zonaliseert. De luchtmassa's ten noorden van het polair front zijn niet erg koud en bevinden zich over centraal Europa.
Dus volgens mij is die toch behoorlijk krachtige jet boven N-Afrika de polaire jet? De subtropische is doorgaans niet krachtig.
De jet die ik op onderstaand kaartje met rood heb gemarkeerd is volgens mij wel de arctische (N-Z gericht over Rusland). Deze bevindt zich ten noorden van het polaire front en ligt ook lager als de polaire jet. De uitsnijding op onderstaande afbeelding geeft de stroming weer op 300 hPa alwaar de stroming krachtiger is, dus volgens mij de arctische jet
Iemand een verbetering, aanvulling?
Grtn
Gert
Quote selectie