Dit is gewoon het eeuwige gekissebis tussen pessimisten en optimisten, met daartussen ook nog een hoop realisten. Die discussie gaat nooit eindigen en mss moeten we idd maar eens stoppen met elkaar de les te lezen, dat haalt toch bitter weinig uit.
Verschil in karakters los je niet op. Je zult altijd mensen houden die kijken naar wat de feiten laten zien. Net zoals je altijd mensen houdt die wat aannames en fantasie gebruiken. Wat wel kan veranderen is het respecteren van die verschillen in karakters. Zo moet ik leren en accepteren dat bijvoorbeeld Sjoerd zich enkel uitlaat op basis van de feiten en de wiskundige kansberekeningen die daarbij horen. Ik stoorde me daar jaren geleden ook wel aan. Nu echter een stuk minder. En dat maakt je eerlijk gezegd wel een stuk rustiger in dergelijke periodes van onzekerheid. Het is ook gewoon zoals het is. Wensdenken heeft geen zin.
Overigens kan het voor realisten ook geen kwaad om te accecpteren en respecteren dat er ook (niet meer veranderbare) karakters zijn die wél hun eigen creativiteit loslaten op hun postings.
Quote selectie