Wat een beelden... van de tornado's van gisteren in OK
Bericht van: Bram (Oldebroek/Bilthoven)
, 10-05-2016 21:38
De belangrijkste supercell van gisteren produceerde 3 tornado's, waarvan de eerste een zeer fotogenieke stovepipe was, de tweede een indrukwekkende wedge en de derde was een anticyclonale tornado die tegelijkertijd met de wedge aan de grond was, en die volgens NWS Norman een pad van 12 mijl (!) had afgelegd (zie link). Bij de eerste 2 tornado's is op zijn minst EF-3 schade aangetroffen.
Hier eerst 3 video's van de eerste tornado, waarbij de eerste 2 vrij kort duren maar erg indrukwekkend zijn, en de derde toont een groot deel van de levensduur (zo'n 20 min.) van deze tornado, en is ook erg indrukwekkend. Tussen de 3de en 4de minuut van die video is prachtig zicht op meerdere vortices, maar het indrukwekkendste deel begint zo rond de 5de minuut en gaat door tot het eind, als de tornado echt intens is.
Daaronder 4 video's van de wedge tornado, waarbij de bijbehorende indrukwekkende meso ook goed te zien is.
Als laatste 2 video's van een supercell die verder naar het noorden een tornado produceerde, en die een prachtige structuur had, die bij de eerste video vanuit een drone is vastgelegd.
Onderaan staat ten slotte nog radaranimatie, waarop de circulatie behorende bij de anticyclonale tornado ook goed te zien is.