Gisteren schreef ik (zie vette gedeeltes onderaan):
Weersvooruitzicht!
Een hele goede avond weerliefhebbers:)
Ik heb jullie enige dagen wat minder vaak gevolgd, al was ik hier niet geheel afwezig. Ik had vakantie, dus besteedde natuurlijk mijn tijd ook aan andere dingen en hobby’s, naast mijn hobby het weer. Ik heb ongeacht het nou saai weer is of niet, altijd wel iets doen, waardoor ik me wel kan vermaken. Het is heerlijk om zoveel hobby’s te hebben. Ik ken velen die dat niet hebben en die zich gauw vervelen. Neen, daar heb ik geen last van. Zo, en nu neem ik jullie weer even terug in de tijd en sleep je jullie verder door naar de actualiteit en toekomst. Daar gaan we.
Staat 28 december nou bij jullie in het geheugen gegrift? Bij velen wel, bij anderen ook niet. Op die dag viel er namelijk in grote delen van Nederland, België en Duitsland sneeuw. Helaas zijn er ook forummers die dit niet hebben mogen meemaken. Echter in Hoogezand was het toen een heerlijke winterdag, met enkele centimeters sneeuw. Helaas was dit ook direct de laatste winterdag. Het is alsof koning winter toen, op een toch nog redelijk waardige manier afscheid heeft genomen. Van wat afscheid genomen zul je dan wel denken, want is de winter er wel geweest? Neen, eigelijk niet echt. We hebben in december wel wat stralingskou en overdag “mist”kou mogen meemaken. Voor de grap definieerde ik dat toen als volop winters, maar wees toch eens realistisch, dat mogen we toch niet winterweer noemen? Oké, (zeer) licht winters, daar blijft het dan ook bij.
Van die verdomde hoogjes die boven je kop blijven plakken en de stroming volledig lam leggen, waardoor het in de nachten tijdens opklaringen flink kan afkoelen, en overdag door de in ochtend ontstane mist die blijft hangen, het kwik niet omhoog weet te kruipen. Velen werden er ziek van. Die zieke rust, en kille grijsheid zonder enige reinheid! Hoewel het wel leuk was om (statische) toch weer wat koude cijfers te mogen zien, was het weer soms om te huilen. Toch kon ik als winterliefhebber kon deze kou wel waarderen, ongeacht hoe deze veroorzaakt werd. Ook de dagen met aanvriezende rijp vond ik prachtig. Maar bedenk wel dat het weer van toen, uitermate ongezond was. Met dat in gedachte, kreeg ik ook misschien wel terecht een verlangen naar een WC.
Het verlangen om een WC, kwam bij meerdere forummers naar boven. Zoals men naar koud winterweer hunkerde, zo hunkerde men toen naar een WC. Steeds weer kwam ik met mijn voorspelling dat de WC uitgesteld zou worden, ook al zou deze naar het scheen komen. Maar neen, de kaarten hadden ons weer bedrogen. Toch stond het GKB vol met de WC. Uiteindelijk kwam de WC ook wel opgang. En nu zitten we er nu nog wel in. Tja, qua neerslag valt het nog allemaal wel mee, bovendien zijn het van die zuidelijke hoogjes die ons nog wel eens wat (voor mij) ongewenste stabilisatie en warmte geven. Eerst hadden we nog met een meer NW circulatie te maken, wat ons nog wel eens winterse buien wou geven. Maar nu, nu is het gewoon lente. De winter is echt ver weg. Sinds 30 december hoor ik elke ochtend de merels luid en duidelijk zingen. Zonder overdrijven, lijkt de vroege lente in volle gang te zijn. Maar is het niet zo dat dit bestraft gaat worden? Of moeten we de winter volledig afschrijven?
De winter volledig afschrijven lijkt me een beetje te voorbarig, ook al zijn er misschien wel enkele aanwijzingen zijn wat de rest van deze winter gaat doen. Maar ook deze aanwijzingen zijn niet water dicht. Als we nu eens de kaarten bekijken, zien we dat we geleidelijk het zeer zachte weer kwijt raken. De zuidwestelijke stroming wordt (tijdelijk) onderbroken en er komt ruimte voor meer zon en rust. Dit wordt veroorzaakt door luchtdrukstijging in onze omgeving. Nu is de vraag of en hoe snel en hoe dit hoog zich verder verplaatst.
Het zou me niet verbazen dat dit hoog weer wat langer in onze omgeving of op het Europese continent blijft plakken, waardoor het karakteristieke weer wat we in december hebben gehad weer (eventjes) terug keert. Het misschien positieve van dit alles is, dat het in de nachten weer eens wat tot vorst kan komen en dat we overdag waarschijnlijk niet meer in de dubbele cijfers komen. Het zou ook bij 2 daagjes kunnen blijven en daarna gewoon weer de WC, even afwachten.
Maar het zou ook weer het uitstellen van de WC kunnen betekenen. In iedergeval gaan de hogedruk invloed gaan weer toenemen, maar ik ben bang nog steeds niet op de juiste plaats. We gaan te maken krijgen met zuid tot zuidoostenwinden. Maar zoals ik al zei, trekt het hoog snel verder, dan hebben we zo weer die zuidwest stroming te pakken. Of komen er toch nog verassingen? Je weet maar nooit, maar op dit moment ga ik daar niet van uit.
Kortom: De eerste dagen nog vrij zacht en wisselvallig met redelijk veel wind.
Daarna: Wat normale temperaturen en in de nachten weer kans op vorst. De wind zal duidelijk afnemen en ook de neerslagkansen. Kans op mist neemt weer toe.) Maar nog steeds geen winterweer.
( Misschien is deze situatie zeer tijdelijk, maar mogelijk zet dit weer zich langer voor. Dat dit gaat leiden tot echt winterweer zie ik nog niet. Ik zie eerder een terugkeer van de zuidweststroming. Toch maar even afwachten. Of krijgen we een herhaling van december???
Groetjes van Stefan.
Quote selectie