maken dat ik niet al te veel hoop heb dat dit zware buien gaat opleveren. Hieronder wat kaartjes van EC ter illustratie voor zaterdag (waarbij de timing trouwens ook wat te laat is). De berekende dauwpunten zijn maximaal zo'n 16 graden, en de temperatuur op 500 hPa is zo'n -9/-10. Het resultaat is dat er niet/nauwelijks CAPE wordt berekend, ondanks dat het grootschalige plaatje (WZ-kaart) een klassieke setup voor zware buien toont (waarbij het aan een redelijke hoeveelheid windschering waarschijnlijk niet ontbreekt), afgezien van de suboptimale timing.
Mocht de trog dieper uitzakken en trager doorkomen, dan zullen de dauwpunten waarschijnlijk verbeteren, maar momenteel is het syteem nogal progressief in de modellen.
GFS toont trouwens duidelijk meer CAPE, maar overschat de dauwpunten aan de grond vaak met meerdere graden. Aangezien WZ de SBCAPE toont, heeft dat een enorme invloed op de CAPE die daar je daar ziet.



