dat het weer eens vroor in de winter, stevig vroor (en dat was toen geen uitzondering) waarbij prachtige ijsbloemen zich in de mooiste vormen aan de binnenkant van mijn slaapkamerraam lieten aanschouwen. Ik ging met mijn mond dichtbij het raam warme lucht blazen en verbaasde mij over het feit hoe snel de ijsbloemen zich na deze dooiaanval weer herstelden. Ik kon ze zien groeien! De verwarming onder het raam loeide en je kon de radiatorverf ruiken.
De auto's buiten kregen gestaag een witte laag rijp en ook de platte bitumen daken van huizen ontkwamen hier niet aan.... ik stond met verbazing uit mijn raam te turen, het was laat en mijn ouders waren er van overtuigd dat ik ver in dromenland zou liggen.
De buurman moest even weg en moest nu al (21:00?) de autoruiten stevig krabben, heerlijk dat geluid.
Smorgens bij het ontwaken gauw die gordijnen weer open om te kijken hoe het er buiten voor stond en onderweg naar school even stiekem bij de sloot kijken hoe het met de ijsdikte was gesteld. Gauw naar school anders kwam ik te laat!
Na school direct weer naar de sloot om te kijken of die mooie spiegelgladde glasachtige ijslaag toch misschien niet al dik genoeg was om mijn gewicht te dragen. Mooi dat bruin heldere ijs! Die ingesloten luchtbellen, de bodem die je gewoon kon zien en zelfs de vissen die je nog lager gelegen zag zwemmen, weer was ik verbaasd. Zo ook mijn ouders als ik weer eens met minimaal 1 natte broekspijp thuis kwam en een soppende schoen.
In de avond weer naar bed, maar slapen? Nee! natuurlijk niet... er was door John Bernard sneeuw aangekondigd.. en de eerste sneeuwvlok moest en zou ik met mijn verrekijker in het licht van de lantaarnpaal spotten. Weer die verbazing!
Ik ben nu 36 en ben nog steeds verbaasd... als ik denk aan toen... toen het allemaal wel kon
Dankbaar ben ik dat ik toch nog iets van het echte hollandsche winterweer meegemaakt heb (uiteraard was de winter verder in het verleden nog vaker veel kouder). Jammer dat mijn kinderen dit waarschijnlijk niet meer of veel minder gaan meemaken. Want mij is 1 ding overduidelijk, ons klimaat is veranderd en voor echt winterweer gaat de tijd dringen, hoe langer het duurt hoe kleiner de kans nog.
Het is helaas niet anders..