Terwijl de meeste onder ons vannacht pas flink onweer hebben gehad, blijf ik denken aan de onweersbui van dinsdagavond over Ommen.
Uit het niets kwam een muur met enorm kabaal steeds dichterbij, alsof een grote stoomlocomotief over de huizen dendert. Ik wis gelijk dat het niet goed was: of grote hagel of heel veel wind. Dat laatste dus.
De eerste boom in mijn gezichtsveld (zo'n 300 meter verderop) zie ik helemaal horizontaal gaan (alsof een grote hand alles plat drukt). Niet veel later gaat het ook bij mij helemaal los.
Bomen en takken worden heen en weer geslingerd alsof het speelgoed is. Het duurde maar een minuutje, erg heftig.
Dat geluid, nog nooit eerder gehoord en eerlijk gezegd: een geluid dat ik liever ook nooit meer wil horen...
Samenvatting:
- Vrij smal schadespoor over west en noord Ommen
- Veel bomen om, soms alleen boomtoppen
- Zware materialen (waaronder meerdere caravans) omver geworpen
- Schuur compleet ingestort
- Dakpannen van huizen, zelfs een compleet dakdeel
Tja, was het een downburst of was het toch een tornado?
Twee filmpjes:
https://www.youtube.com/watch?v=1ixX2NncpcA