De dag ervoor, 3 januari werd de klassieker de NWH tocht gehouden. Normaal toertocht en wedstrijdtocht, maar omdat de EST een dag later gehouden zou worden werd alleen de toertocht gereden. Ook de laatste keer dat de NWH tocht gereden is. Bijzonder zware omstandigheden. Bij de start nog strenge vorst. Tn: -12,4° en Tx -5,1°C. oostenwind bij vlagen zelfs tegen 6 Bft. Ik dacht nog, dat wordt morgen bij de EST nog een slagveld , omdat dezelfde omstandigheden werden voorspeld.
Ik heb voor 't eerst mensen met bevroren ogen gezien (Op de Beulakerwiede) helemaal 'verdwaasd'. Geholpen, geduwd, naar een EHBO post bij kluneplaats de Ronduite.
Normaal doe (deed) ik over de Noordwesthoektocht (afhankelijk van de afstand tussen de 75 en 90 km) iets van 3 tot 4 uur. Maar deze keer bijna de hele dag. pfffff. en toch genieten. Maar het was wel de laatste keer.
Terwijl die tocht door mij gereden is in 1982, 1985, 1986 (2x zelfs de 2e keer op 4 maart) 1987, 1991, 1996, 1997.
Al 23 jaar niet meer, Maar ook tussen 1963 en 1982 ( 19 jaar) niet.
Quote selectie