Vraagje: die vermelde cm's ijs, is dat soms de ijsaangroei? Het lijkt me nl. sterk dat dit de ijsdikten zijn.
Sorry Wilfried, ik begreep even niet wat je bedoelde, maar inmiddels wel.
De getallen onderaan de dagen gaan over de sneeuwhoogte, en niet over de ijsdikte. Nogmaals de figuur:
http://www.logboekweer.nl/maand/1963/DeBilt_Januari_1963.pdf
De sneeuwhoogte is volgens opgave van het KNMI om 8 UT. Helaas is dat voor deze periode weinig nauwkeurig. Een cijfer staat in feite voor een range van diktes. 2 cm betekent 2 tot 3 cm, 8 cm staat voor ongeveer 6 - 12 cm, 15 cm staat voor ongeveer 13 - 19 cm. Waarom het KNMI dit zo grof heeft gedocumenteerd is me eigenlijk een raadsel. Paul (Odijk) heeft zich hier ook eens in verdiept. De witte band onderaan de dagen is de door mij berekende sneeuwhoogte, op basis van de gevallen neerslag en de temperatuur.
De ijsdikte staat er niet bij, alleen de schaatsjes geven aan dat er volgens de berekening schaatsmogelijkheden zijn. Als het dooit ontbreken ze.
Ik maak wel een berekening van de ijsdikte, die staat in een ander bestand:
http://www.logboekweer.nl/IJsvorming/IJsdikte_1960_1965.pdf
Voor eind februari 1963 kom ik uit op ruim 40 cm, dus minder dan de genoemde 50 cm. Maar mijn berekening is niet heel nauwkeurig en houdt geen rekening met waterdiepte, sneeuwval, wind.
Quote selectie
( 855)
( 591)
( 385)
( 326)
( 351)
( 402)