Volgens mij was er gisteren niemand die de GFS12 kaarten voor waarheid aanzag, het was vooral fijn om weer eens wat goede kaarten te zien. Voor mij was het een oefening om weer scherp te worden in het proberen te voorspellen wat de evolutie is na de laatst gegenereerde kaart. Aangezien GFS al op het randje zat en andere modellen niet mee gingen was het wel duidelijk dat de kans klein is dat de hoge druk voldoende noordelijk gaat aanpunten. Deze kans is trouwens nog niet helemaal verkeken.
Ik denk ook dat winterse kaarten tussen +168 en +240 moeten ontstaan. Als het dichterbij komt dan gaan kansloze kaarten niet meer omslaan naar goede kaarten. De kans bestaat dan dat dit weer wordt afgebouwd naarmate de termijn dichterbij komt.
Waar we ook rekening mee moeten houden is de lagere betrouwbaarheid van de modellen door het gebrek aan input van waarnemingen door vliegtuigen. Zeker boven de oceaan zal dit effect hebben en juist daar wordt ons weer "gemaakt".
Quote selectie