Hierbij reken ik alle leden mee met een minimum onder 0°C en een maximum onder 3°C. Hoe kouder de oplossingen zijn, hoe hoger de score, met ook een exponentieel verband. Zo is een minimumtemperatuur van -1 graad goed voor 1 punt, terwijl een minimumtemperatuur van -3 graden goed is voor ongeveer 5,2 punten. Hetzelfde scores gelden dus ook voor een maximumtemperatuur van 2 graden en een maximumtemperatuur van 0.
Natuurlijk is het zo dat als er slechts een paar leden zijn met deze waardes, dit veel minder zwaar mag meetellen dan wanneer duidelijk meer leden gaan voor kouder weer. Daarom wegen de extremen (koudste/warmste lid) slechts één keer mee, de waarde voor de 10% en 90% warmste leden drie keer, de waarde voor de 25% en 75% warmste leden vijf keer en de mediaan 10 keer mee. Dit wordt dan gedeeld door 28 (totale weging).
Het is dus meer een soort score voor hoeveel 'potentie' er is, aangezien alle waardes van Tmin > 0°C en Tmax > 3°C niet worden meegerekend. De score van het EPS van deze ochtend is duidelijk hoger dan die van gisterenavond en dat is ook goed te verklaren; er zijn meer leden met vorst én deze leden gaan ook meer richting matige vorst dan gisterenavond. Let wel, de OPER en Controle-run tellen hier wel mee als een gewoon lid (voorlopig).
Ik heb mijn laptop helaas niet bij de hand, dus ik moet het nu even uitleggen van mijn telefoon en daarmee is het wat lastiger omdat het bestand op mijn laptop staat.
Quote selectie