Hoe kom jij aan de criteria die jij hebt gesteld?
Maar het ging mij er vooral om dat ik een beetje een 'verdeling' kan maken voor de legenda/definities. Hierbij mijn antwoord:
- Meestal is er tot en met 4 dagen vooruit vrij veel eensgezindheid in de pluim wat betreft de temperatuur. Details zoals windstoten en neerslag zijn wat moeilijker te voorspellen, maar tot en met 4 dagen vooruit is er vaak al wel duidelijk of er wel/geen kans is op winterweer.
- Tussen 5 en 8 dagen vooruit is er vaak wel een idee welke kant het op kan, al is er natuurlijk meer onzekerheid dan tot en met 4 dagen vooruit. Hoewel de puntenverdeling voor de legenda/beschrijving hetzelfde is, heb ik voor deze periode (die noem ik dan even MLT) wel wat zaken als "(grote) kans op" mee moeten nemen.
- Vanaf 9 dagen vooruit is het vaak meer kijken of er opties zijn tot winterweer aangezien de spreiding vanaf dan vaak behoorlijk groot is. Voor de legenda/beschrijving vergt dit dan ook nog meer woorden als "mogelijk/kans op" etc. dan voor de periode voor 5 - 8 dagen vooruit.
Kortom, het is niets officieels, maar meer om een verdeling te maken voor de periodes om zo tot een legenda beschrijving te komen. Hieronder de legenda/beschrijving voor de verschillende periodes.
Quote selectie