Puur feitelijk gezien is er niets mis met jouw constatering en bericht hieromtrent. Even advocaat van duivel spelen: er is hier wel getracht een zes te gooien met een dobbelsteen die merendeel zessen bevat. Wat ik bedoel te zeggen is dat ik niet zo onder de indruk ben van een zachte verwachting die uitkomt op basis van een positieve NAO. Dit is namelijk vrij standaard voor de tijd van het jaar én voor onze omgeving in deze tijd van het jaar.
Gedurende november en 1e gedeelte van december kwam ec46 inderdaad met een setting aan die grootschalig wel gedeeltelijk uitgekomen is. Qua ondermaatse temperaturen viel het echter tegen en we hebben, al was het allemaal kantje boord, amper aflandige stroming gezien in de Benelux. Ik meen me te herinneren dat dit destijds wel in de ec46 verwachtingen zat.
Ik zie deze "prestatie" eerder als een bevestiging dat zachte ULT verwachtingen nu eenmaal meer kans van slagen hebben gedurende het winterseizoen dan koude of zelfs neutrale verwachtingen. Een doorbraak mbt lange termijn verwachtingen is dit m.i. nog lang niet.
Quote selectie
( 360)
( 331)