uit een artikel weer.nl van vorig jaar (Lentes tegenwoordig vaak zonnig en droog)
Zegt inderdaad niets over wanneer de meest droogste voorjaren er waren maar de trend is wel dat het voorjaar droger aan het worden is. Neerslagnormaal landelijk lag in de jaren 1900 t/m 1960 (135 / 140 mm) ook lager dan in de 21ste eeuw (153 mm). Dus dat je dan de meeste droogste voorjaren (alleen kijkend naar neerslaghoeveelheid en niet naar meteorologische droogte) in de 1ste deel van de 20ste eeuw vindt is niet zo vreemd.
Als 20 jaar te kort is om iets over een trend te kunnen concluderen, dan toch zeker ook 12 jaar? Het heeft dus geen zin om hier een trend uit afleiden.
Verder wordt het stempel 'droger dan normaal' afgeleid van de klimatologische normaal over de afgelopen 30 jaar. Het heeft dus ook geen zin om naar de hoogte van de normaal te kijken, vroeger en nu. We hebben het hier alleen over afwijkingen daarvan.
Quote selectie
( 679)
( 451)