Ik hoop - met de weerbril op - dat ik morgen een gooi kan doen om mijn stationsrecord voor de temperatuur kan breken, dat sinds 1988 op een 'schamele' 37,4 C staat, gemeten op 25 juli 2019 (de dag daarna werd het 37,0 C).
Het was op de 25e juli te 'strak blauw' en dan is het microklimaat in mijn tuintje zo, dat de middagtemperatuur en dus het maximum, iets achterblijft, in vergelijk met de officiële metingen in de buurt. Daarom hoop ik dat we morgen wat sluierbewolking hebben, of sowieso een ietwat 'melkachtige' lucht, waar de zon nog goed doorheen komt, dan maak ik een kans mijn record te breken.
En daarna mag het voor mij als hittehater, heeeel snel heeel fors afkoelen op woensdag, hopelijk met een flinke verfrissende (onweers)bui.
Quote selectie
( 450)
( 239)