Info over het BMCB meetnet (op aanvraag van Miguel-Varsenare)

Bericht van: Luc (Recht) , 26-07-2022 18:11 

BMCB staat voor de samentrekking van "Belgische Meteo Club" en "Club Météo Belge" en bestaat nu ongeveer twee jaar. Luc uit Recht is ermee begonnen samen met nog iemand uit de Belgische Ardennen.

Het BMCB-netwerk (ondertussen goed voor 75+ stations) is volledig opgebouwd door weerliefhebbers, soms een beetje 'minachtend' ook amateurs genoemd door sommige instanties en/of personen.

Maar onder die amateurs zitten wel een deel echte weerkundigen met ervaring (waaronder o.a. Luc uit Recht met tientallen jaren op de teller) maar ook mensen werkzaam bij de Meteo Wing van de Luchtmacht en Skeyes (o.a. meteo van de burgerluchtvaart); naast die mensen heb je natuurlijk ook een hele hoop anderen met een grote interesse/passie in alles wat met weer te maken heeft. Alles in ons netwerk is dan ook gefinancierd door de eigen portemonnee van de mensen zonder enige subsidie.

De gebruikte weerstations van BaraniDesign zijn gewoonweg krak dezelfde als deze door het KMI in gebruik in hun klimatologisch meetnet.

Er is dus ook totaal geen onderscheid tussen deze van het KMI en BMCB, laten we hier over duidelijk zijn. Het enige verschil is dat wij "niet-officiële" metingen verrichten en zij wel...  wat  het verschil tussen beide is weet ik nog altijd niet.

De sensoren van hun weerstations zijn niet beter dan de onze en ook vice versa. 

Deze Barani stations zijn niet afhankelijk zijn van een Wifi verbinding (we gebruiken hoofdzakelijk het Sigfox netwerk) en ook zelfbedruipend voor de energievoorziening (zonnepaneel).

Zodoende kunnen we deze ook (nagenoeg) overal plaatsen, vandaar dat we er zoveel mogelijk naar streven deze zo goed mogelijk op te stellen. Niet altijd evident om goede locaties te vinden, maar het is ons niet teveel om hier en daar aan de deur van een landbouwer aan te kloppen en de vraag te stellen of het mogelijk is dat we een weerstation op zijn weide kwijt kunnen. 

Zijn er dan stations die minder goed opgesteld staan: ja... maar een sterke minderheid.

We streven naar een volledige transparantie. Omwille daarvan worden de stations met bepaalde invloeden gemarkeerd als stadstation of beschut station.

Op de website https://meteo-be.net  maken we ook dat je deze stations kan uit zetten op kaarten indien je dat wenst.

Je kan veel informatie terugvinden op de website van https://meteo-be.net .

Tussendoor misschien nog snel even mezelf 'verkopen' want op dit forum ben ik nieuw (al lees ik het al een hele tijd hoor): ik maak dus ook deel uit van de club en neem vooral het Vlaamse landsgedeelte voor mijn rekening voor installaties en aankopen (waar Luc dit vooral voor Wallonië doet). Als technische man probeer ik er ook voor te zorgen dat de communicatie tussen weerstations en servers goed verloopt (dus Sigfox) en bij problemen contact opneem met de uitbater van dit netwerk; verder heb ik de website meteo-be.net onder mijn hoede (waar mijn zoon de programmatie van verricht).

Naast https://meteo-be.net  heeft de club ook nog de website  https://bmcb.club  die geprogrammeerd is en onderhouden wordt door Pierre Decamps.

Wie ook wil deelnemen in dit netwerk kan dat natuurlijk altijd.

Wie meer informatie wilt of een weerstation wilt aankopen kan dit doen door ons te contacteren (info@meteo-be.net).

Je mag het natuurlijk ook aankopen bij de fabrikant zelf, maar bij ons vind je het station tegen de prijs die we het hebben bedongen bij Barani.

We maken er dus geen winst op!

De enige spelregels: BMCB krijgt de data en mag de data gebruiken en publiek maken en maximaal 1 station per persoon in een straal van 10km.

Wie interesse heeft, meer informatie is te vinden op de website meteo-be.net in het menu "over ons"...

En bij problemen (wat het ook moge zijn) mag je steeds op ons rekenen voor hulp!

By the way: ook in Nederland is het Sigfox-netwerk actief!

 

Geert Vandenbrande - GeertV (Beernem)


Bericht laatst bijgewerkt: 26-07-2022 18:44

Info over het BMCB meetnet (op aanvraag van Miguel-Varsenare)   ( 818)
Luc (Recht) ( 455m) -- 26-07-2022 18:11
Re: Info over het BMCB meetnet (op aanvraag van Miguel-Varsenare)   ( 301)
Miguel (Varsenare) ( 15m) -- 26-07-2022 18:18
Aanvulling op BMCB-netwerk   ( 208)
GeertV (Beernem) -- 26-07-2022 19:58
  Aan welke prijsrange moet ik denken voor een Barani? 500-1000 euro?  
Danny (Veliko Tarnovo, Bulgarije) ( 622m) -- 26-07-2022 20:18
Re: Aan welke prijsrange moet ik denken voor een Barani? 500-1000 euro   ( 244)
GeertV (Beernem) -- 26-07-2022 20:27
Directe link --->   ( 258)
Miguel (Varsenare) ( 15m) -- 26-07-2022 20:30
Ik hoop dat het ooit Benelux Meteo Club Benelux wordt.   ( 175)
Jorge (Middelburg) -- 26-07-2022 21:42
Re: Ik hoop dat het ooit Benelux Meteo Club Benelux wordt.   ( 167)
Miguel (Varsenare) ( 15m) -- 26-07-2022 21:47
Re: Ik hoop dat het ooit Benelux Meteo Club Benelux wordt.   ( 177)
GeertV (Beernem) -- 26-07-2022 21:53
Dank voor de uitleg.   ( 110)
Jorge (Middelburg) -- 26-07-2022 23:47
BMCB-netwerk - nog beetje technische achtergrond   ( 101)
GeertV (Beernem) -- 27-07-2022 07:45
@Jorge even op uw PB winddata Jabbeke.   ( 229)
Miguel (Varsenare) ( 15m) -- 26-07-2022 22:12
Re: Ik hoop dat het ooit Benelux Meteo Club Benelux wordt.   ( 122)
GeertV (Beernem) -- 26-07-2022 22:51
Re: Als dit er 30 jaar geleden zou geweest zijn was ik zeker ingestapt   ( 129)
Marc (Lierde O-Vl) ( 45m) -- 26-07-2022 23:15