Voor mij persoonlijk zijn de hete zomers zoals we die steeds vaker meemaken, een behoorlijk probleem. Door de hitte verlies ik snel mijn energie en door erg slecht slapen geraak ik letterlijk uitgeput. Twee jaar geleden moest ik naar de dokter en werd er hoge hittestress vastgesteld.
Dit jaar was het vooral de duur van de warmte die me parten speelde. Tegen einde augustus was ik helemaal op.
Van de stevige afkoeling en de vele regen de voorbije dagen kan ik dan ook niet alleen genieten, ze geven me letterlijk veel energie en ik voel me als herboren. Emigreren naar koelere oorden gaat regelmatig door mijn hoofd, maar met een zieke dochter hier in België die me niet zou kunnen bezoeken, is dat plan niet realistisch. Ze kan ook niet mee wegens allerlei redenen.
Dus blijft het bij dromen van het koelere Schotland of de eilanden ten noorden ervan tijdens de zomer en opgelucht ademhalen wanneer de warme zomer weer voorbij is.
Diederik