Want hoeveel stroom/energie hebben die molens gisteren (een nagenoeg windstille dag) nu opgeleverd?
Vrijwel niks. Dus heb je altijd iets anders nodig en zonne energie leverde gisteren ook niets op.
Windenergie op zee heeft gisteren alsnog zo'n 8.000 MWh aan energie opgeleverd. In 2050 (waar het om ging, namelijk de periode 2050-2060) wil de overheid de capaciteit hebben vergroot van 2,2 GW nu naar 70 GW, ongeveer 32x zo hoog als nu. Dan zouden alleen windmolens op zee op zo'n vrijwel windstille dag alsnog 250.000 MWh aan energie opwekken. Dat is ongeveer 15% van het totale energieverbruik en bijna 80% van het huidige stroomverbruik vandaag de dag. En dan komen windmolens op land en op zee daar nog bij.
En dat is dan op een vrijwel windstille dag. Gemiddeld in een novembermaand zoals deze zit je per dag aan ongeveer 61% benuttingsgraad van de capaciteit. Per dag zou je dan 70 GW * 24 uur * 61% = ongeveer 1 miljoen MWh energie per dag, alleen van windmolens op zee.
Het totale energieverbruik in Nederland is nu circa 1,6 miljoen MWh energie, maar zodra er meer overgaat naar stroom zal het verbruik efficiënter worden. Ja tuurlijk, de ene dag zal je meer nodig hebben dan wordt geproduceerd en de andere dag minder. Maar daar kan je prima op inspelen met bijvoorbeeld waterstof. Tegen die tijd zijn die ontwikkelingen daarin alweer een stuk verder.
Quote selectie
( 406)
( 368)
( 255)