Steven zei dat GFS een blokkade toont nabij Groenland en dat is duidelijk te zien op de kaart die hij daarbij post. Dat staat volledig los van de regimes, die je vaak op een andere manier gebruikt (met name voor de zeer lange termijn, om een idee te krijgen van het regime dat de voorkeur heeft). Sowieso is dat Blocking-regime ook maar gewoon een naam die eraan is gegeven. Een NAO- regime wordt in Noord-Amerika bijvoorbeeld ook wel eens aangeduid als Arctic High of Greenland High regime. Anders kunnen we helemaal niets meer een geblokkeerd patroon of een blokkade noemen, behalve een Scandihoog dat precies de juiste cijfertjes 'aantikt' om als Blocking-regime gezien te worden.
Hier is trouwens de definitie van een blokkade volgens het KNMI:
Het begrip blokkade is afgeleid van de weerkaart. Druksystemen kunnen zodanig liggen, dat ze de doorgang versperren. Een omvangrijk hogedrukgebied boven de Atlantische Oceaan met uitlopers naar de Noordzee of het zuiden van Scandinavië, zorgt ervoor dat depressies afbuigen naar de Middellandse Zee of ver ten noorden van ons trekken. Het hogedrukgebied kan op de kaart de vorm aannemen van de Griekse letter Omega. Dit wordt ook wel een Omegablokkade genoemd.
Het voorbeeld dat het KNMI geeft bij de term blokkade zou denk ik thuishoren onder het Atlantic Ridge regime (ATR), maar dat neemt niet weg dat het hogedrukgebied best een blokkade kan zijn.
Quote selectie
( 496)
( 367)
( 831)
.
( 801)