Hieronder de Hellmann-classificatie omgezet van de 20e naar de 21e eeuw door te kijken naar de percentielen. Deze eeuw zou een winter 'normaal' zijn bij 20 - 35 punten.
Ik snap waarom je deze omzetting gemaakt hebt en in het licht van de klimaatopwarming is het misschien ook wel goed om winters toch met elkaar te kunnen vergelijken, maar aan de andere kant schuurt het ook bij mij.
Want is 30°C dan nog wel de tropische grens, of kan dit tegenwoordig veel makkelijker gehaald worden en moet die grens omhoog naar 31 of 32°C.
Zelfde verhaal voor warme en zomerse dagen en wat te denken van de andere kant van het spectrum, is het nog wel realistisch om over vorst te spreken bij waarden onder 0°C of is dat eigenlijk opgeschoven naar waarden onder 1 of 2°C.
In dit laatste geval loop je dan aan tegen het feit dat water niet bevriest bij waarden boven nul, dus dat zou weer nieuwe uitdagingen opleveren.