De weerdiensten hadden hun handen vol eraan en moesten steeds hun verwachtingen bijstellen.
Het beste was niet goed genoeg. Die donderdagmiddag stak in de loop van de dag een bijzonder zware storm op die geleidelijk ruimde naar westzuidwest. De waarschuwing voor de scheepvaart was windkracht 12.
De storm bereikte vooral tussen 14 en 17 uur enorme kracht. Een gebied met extreem hoge windsnelheden trok over onze regio. Al vaak beschreven maar er werden op grote schaal windsnelheden van tenminste 40 meter per seconde gemeten. Bij ons in de straat gingen platte daken en dakkapellen de lucht in en werd van een frituur het dak afgeblazen waarbij de straat vol dakpannen lag. Ook in België zeer hoge windsnelheden.
Om 15 uur werd een eigenaardig gehuil van bomen hoorbaar en werd op dat moment de grootste schade aangericht. Helemaal plat gingen bomenrijen met bijna geluid van bomen in de vorst die zo mooi kunnen fluiten.
Eunice was krachtig..zeker. de uitwerking destijds in '90 veel groter.
Het was toch ook zo dat Daria een langdurige storm was, ik had juist begrepen dat eerst het koufront met downburstachtige verschijnselen en lokaal ook onweer overtrok tussen 14.00 en 15.00 uur mogelijk een LEWP achtige structuur, waarbij het even zonnig werd bij zw 7 a 8 bft en omstreeks 16.30 pas echt losbarste op het eigenlijke doortocht van het stormveld en pas omstreeks na 22.00 uur de wind langzaam ging afnemen?
Eunice had een kortere piek tussen 15.30 en 16.30 uur en tussen 18.00 en 19.00 een 2e piek.
Quote selectie