Beste Weerwoorders,
Het is alweer enkele dagen geleden dat we de eerste Zomermeeting hebben gehouden. Maar de deelnemers en organisatoren genieten nog altijd na van de informatieve bijeenkomst. En niet alleen van de inhoud maar ook van de gezelligheid en sfeer. De dag begon, net zoals zovelen dit jaar in het zuidoosten, grauw. Maar tijdens de pauze brak precies de zon door, zoals ook al te lezen in het hele mooie verslag van Paul (Odijk). Het kan wonderbaarlijk worden genoemd dat deze hardnekkige bewolking brak op exact het juiste moment en de lunch buiten kon worden genuttigd. Direct na de pauze ging het gordijn namelijk weer dicht en bleef dat tot het einde van de meeting, enkele kleine knipoogjes daargelaten.
De meeting begon, na het welkomstwoord van ondergetekende, met de zomerverwachting van Reinout. Hij is gewend aan en ervaren in het maken van winterverwachtingen. Een zomerverwachting vormde een leuke uitdaging. Ik wil niet teveel spoilers weggeven en jullie verleiden om de meeting nog eens terug te kijken (mocht je daar nog niet aan toegekomen zijn) maar kan al wel zeggen dat de kans op een warme zomer volgens Reinout dit jaar levensgroot is. Reinout spreekt heel rustig en neemt de tijd om hetgeen de revue passeert goed en duidelijk uit te leggen. Indien er toch wat onduidelijkheid was, bijvoorbeeld over kaartjes en grafieken, was Paul op de achtergrond om duiding te vragen. Op deze manier was het voor iedereen goed te volgen. Diezelfde Paul maakte de meeting ook interessanter door soms kritische vragen/kanttekeningen te stellen/plaatsen en/of andere invalshoeken te belichten wat betreft de verschillende thematieken die aan bod kwamen. Reinout introduceerde ook tijdens zijn speech de ‘Wim-zomer’ en wat de kans daarop is dit jaar. Ik denk dat ik u niet hoef uit te leggen wat onder een Wim-zomer wordt verstaan. Maar wat mij betreft kan hij in de Dikke van Dale 
Na Reinout was het de beurt aan Jelmer die ook, net als Reinout, uitstekend uit de verf kwam met goede presentatie skills en het juiste tempo. Jelmer liet ons proeven van de zomers van de toekomst. Een toekomst waarin klimaatverandering een steeds grotere stempel zal drukken op ons weer tijdens de zomermaanden. Aan de hand van verschillende klimaatscenario’s die natuurlijk weer gebaseerd zijn op verschillen uitstotingsscenario’s kregen we een pallet te zien van verschillende mogelijkheden. De conclusies waren, zelfs bij het best case scenario, verbluffend en zorgwekkend te noemen. Ons zomerklimaat beweegt in de toekomst steeds meer toe naar het oude klimaat van midden en zuid Frankrijk. Extremen nemen niet alleen op temperatuursvlak toe maar ook als het gaat om buiensituaties en langdurige droogteperioden. Laat staan hoe dat voor kwetsbaardere gebieden op aarde eruit komt te zien. Als je wil weten hoe de zomers van de toekomst eruit zien dan is het terugkijken van de zomermeeting echt een must.
Naar het einde van de middag toe kregen we Tim en Rens in beeld met geweldige getuigenissen van verschillende stormchases voorzien van beeldmateriaal en beschrijvingen. Deze heren maken er een sport van om het gevaar op te zoeken maar aan de randen ervan te blijven. Op deze manier krijg je de mooiste shots. Veel deelnemers voelde het kriebelen bij het zien van het geweldige bliksem compilatie filmpje. Want een chase is toch voor elke weerliefhebber een feestje? Toch beleven de meesten het onweer liever vanuit de luie tuinstoel. Maar dan niet achteraf miepen dat het onweer voorbij trekt (jaja, ik maak me er ook schuldig aan). Als je met Rens en Tim meegaat hoef je niet bang te zijn voor mislukkingen, want je rijdt het onweer gewoon tegemoet!
En nadien de borrel. Alle aanwezigen praatten met elkaar en de sfeer was fantastisch. Het ging te snel voorbij. Velen van ons hadden nog uren kunnen praten over onze gedeelde passie. De conclusie mag gerust worden getrokken dat de eerste zomermeeting ooit een succes is geweest. Grote dank ook aan Gerhard, die met de livestream de mogelijkheid heeft gecreëerd voor een groter publiek om deelgenoot te worden van de prachtige presentaties tijdens de meeting. De livestream is goed bekeken, en dat is een extra bevestiging dat weerliefhebbers óók geïnteresseerd zijn in zomerverwachtingen en thema’s die betrekking hebben op de zomer. Het zou dus best nog wel eens kunnen dat er in de toekomst opnieuw een zomermeeting wordt georganiseerd. Maar voor nu eerst maar eens kijken wat zomer 2024 gaat brengen.
Via deze weg wil ik publiekelijk nogmaals iedereen HARTELIJK danken die meegeholpen heeft aan de totstandkoming van de zomermeeting en tevens alle bezoekers bedanken alsook de mensen die online zijn ingetuned.
Wil je de meeting terugkijken? Dat kan via: https://zomermeeting.nl/
Foto's van de meeting vind je in deze draad (even naar onderen scrollen): https://www.weerwoord.be/m/3117788