De gemiddelde wereldtemperatuur bevindt zich op een heel hoog maar vrij constant niveau. Vervolgens is het een zero (of 1,5°C) sum game.Wat bedoel je met 'vervolgens'? Op wereldschaal is het op ieder ogenblik toch een zero sum game? Veel gebieden zullen bovennormale temperaturen laten zien. Het klimaat warmt immers op. Maar om de wereldtemperatuur weer rond dat gemiddelde uit te laten komen zullen er ook gebieden moeten zijn waar een paar weken te koud is. En deze keer is vrijwel heel West-Europa aan de beurt.Vooral door de AGW ook een verstoring in de normale drukverdeling (meer persistenties, geblokkeerde patronen,...), wat rechtstreeks invloed heeft op regionale temperaturen en de wereldtemperatuur.Wat precies bedoel je precies met "klimaat" in "het klimaat warmt immers op"? Als je "wereldklimaat" bedoelt, hoe wordt dit dan gedefinieerd?
De atmosfeer en de oceanen warmen op wereldschaal op door de AGW...
Met 'vervolgens' bedoel ik als je gaat inzoomen op een geografisch kleinere schaalgebied dan het wereldniveau. Dat gegeven de gemiddelde wereldtemperatuur (die ligt ongeveer 1,5°C boven het niveau van het pre-industriële tijdperk), er altijd relatief warme en relatief koude gebieden zijn. Als het overal erg warm is, inclusief plaatsen als Lomm, dan explodeert de wereldtemperatuur.
Met "het klimaat warmt immers op" bedoel ik eigenlijk dat we gemiddeld over de hele wereld ("het wereldklimaat") al ongeveer 1,5°C boven het pre-industrieel niveau zitten. Vandaar dat ik het had over een 1,5°C sum game. Per dag zie je op wereldschaal overigens wel schommelingen.
Quote selectie