Binnenkort komt er weer een ander studiebureau op de proppen met een totaal ander verhaal.
Net zoals in modellenland worden er verschillende uitkomsten berekend en ligt de waarheid in het midden.
Het wordt sowieso nog wel eens erg koud voor een langere tijd en dat binnen 75 jaar.
Dat maak ik op uit het feit dat er plekken genoeg zijn in de wereld (soms op veel lagere breedtegraad) die nog serieuze koudeuitbraken krijgen. Het is in de Benelux vooral geluk hebben met de juiste setting die zich installeert. We hebben tegenwoordig gewoon vaak pech, maar ooit keert zich dat wel eens. Het is een kwestie van tijd voor de dobbelstenen eens goed vallen.
Net zoals in mijn regio met de sneeuw. Wij die normaal geregeld sneeuw krijgen in de winter, hebben 11 winters op rij bijna geen sneeuw gezien.
Dan zou je ook denken dat het gewoon over en out is forever. Maar de laatste twee winters is het opnieuw vaker prijs hier dan elders in de Benelux. Net zoals in Limburg trouwens.
De beste studies en rekenmodellen ten spijt… het blijft een gok. Een berekende gok, maar nog steeds een gok. En maar goed ook dat de natuur zich niet laat temmen door cijfers en (menselijke) rekenkracht.
Quote selectie