Tja Jelmer, het is natuurlijk allemaal technisch uit te leggen.
Ik zit toevallig in de markt die windmolens draaiend probeert te houden onder rijpijs omstandigheden.
We zitten daar deze week en ook afgelopen nacht gewoon klaar voor omdat onze (AI) weermodellen dat wel aangaven voor vannacht.
Wat mij betreft had de NS of prorail hier klaar voor kunnen zijn.(ja ik kon vanochtend ook niet op mijn werk komen omdat de treinen niet reden, dus trek het me teveel persoonlijk aan )
Ik denk achteraf dat het ook heel nuttig was geweest om vannacht extra ritten te rijden, maar dat is achteraf natuurlijk makkelijker te concluderen dan vooraf. Er was wel enig risico, maar ik had dit persoonlijk ook niet direct verwacht. Het is dan ook niet dat vanochtend alles volledig berijpt is in Midden-Nederland, dus het lijkt om een heel precaire situatie te gaan. Icing op windmolens kijk ik zelf overigens ook naar voor m'n werk, lijkt vanochtend echter ook niet direct op grote schaal het geval te zijn, i.t.t. de problemen op het spoor dus. En ja, mijn collega werkt nu toch ook maar vanuit huis, want van Ede-Wageningen naar Leiden met de trein was niet te doen. 