Ik kan het maar niet begrijpen dat mensen verlangen naar regen. NU is het broodnodig, begrijp mij niet verkeerd. Het is hier inmiddels ook een grote dorre bende geworden. Maar ik leef de hele dag het liefste buiten. Ik vind het vreselijk dat straks die donkere dagen weer voor de deur staan. Koud vies smerig grijs weer, dat mensen daar naar verlangen is mij echt een groot raadsel. Die mensen wonen overigens wel in het juiste land, want dat is wat ons straks te wachten staat, maanden lang. Weet waar je om vraagt, want dat weertype is waar het Nederlandse klimaat schittert. Het verlangen naar de afgelopen uitzonderlijke periode zal groot zijn voor mensen die wél van mooi weer houden.
Het roept bij mij altijd wat sombere gevoelens op als de herfst nadert, een tijdelijk (maar voor het gevoel langdurig) afscheid van het buitenleven is een zekerheid in ons klimaat. Vind dat onbekommerde naar buiten gaan in T-shirt en korte broek, fietsen en wandelen zonder regen, genieten van de zon en het warme zeewater, een boekje lezen onder de parasol, warme lunch en siësta tijdens de vakantie en nog veel meer echt ontzettend fijn. Ik spreek echt voor mij persoonlijk, helemaal prima als anderen dit verschillend ervaren!
Mooi hoe jullie het beleven, die somberheid en soort van angst voor wat komen gaat en het grote uitzitten begint bij mij als april, da al denkt te moeten gaan zonnen, drogen en warm doen, met de wetenschap dat het tot september kan duren. Dat ik voor dat voldongen feit wordt gezet, geeft mij elk jaar weer een zwaar gemoed en steen in de maag. En dan denk je; hoe moet dit jaar dan wel niet voor jou zijn geweest? Nou het viel mij reuze mee haha, ben er wel klaar mee maar dat heb ik elk jaar vanaf 15 augustus, zoals de zomerliefhebbers dat hebben vanaf 15 februari - dikwijls. Nee wat dat betreft mag ik minder zwaar moedig naar de volgende april in 2027 toeleven, maar nu ik het type, denk ik, laat dat nog maar heel erg lang wegblijven. En ben ik notabene jarig in april, ook dat nog.
Quote selectie