Je hoeft niet tegen datacenters te zijn als je niet alle datacenters in je eigen land wil hebben. Een enorm percentage van het huidige en toekomstige gebruik is door andere landen. Dat gaat via kabels op de zeebodem. Er is hier in het land wel een enorme investering in onze infrastructuur nodig voor deze infrastructuurslurpers. 690 miljard tot 2040.
Het grootste deel van die kosten komt voor rekening van de Nederlandse burger. En dan gaat die energieslurper of waterslurper in ruil banen opleveren en onze staatskas vullen met winstbelasting toch? Maar er gaatis heel erg mis, want we investeren nu al veel meer dan er terugkomt aan winstbelasting. De kas is leeg, en we moeten nog meer gaan betalen. Waar blijft mijn winst voor mijn investeringen in mijn bedrijf nou dan? Ik ben als burger eigenaar van van dit bedrijf. Maar het bedrijf is financieel nogal ongezond. We draaien een fors verlies. Als burger hoor ik bij de grootste investeerder, en nu moet ik bij gaan leggen. Als het bedrijf echt winstgevend was hoefde ik toch niet bijleggen? Waar is mijn divident nou? En waarom moeten de kosten van het gebruik mogen maken van de infrastructuur worden verhoogd voor de grootste investeerder? Ik moet wel erg veel betalen voor het gebruiken van mijn eigen bedrijf zeg? Wanneer wordt er precies winst verwacht? Zit het nog in de verwachting dat het ons als grootste investeerder wat op gaat leveren? Want de banken krijgen wel verkapte divident omdat ze geld uitlenen aan ons verliesgevende bedrijf, terwijl ze niet investeren en ook geen risico dragen.
En nu moet ik als nederlandse burger dus ook gaan betalen voor het dataverkeer van burgers in, nou, noem eens wat, Stockholm, Dublin, welke plaats er maar in je opkomt. Van de kosten voor vernieuwing en verzwaring van de infrastructuur die dat mogelijk moet maken moet de Nederlandse burger het grootste deel betalen, en voor de het product zelf, stroom, water, gebruik van wegen, enz, moeten we als burger ook onevenredig veel betalen. Terwijl infrastructuur van de staat is. Dus van mij.
En de winst van onze 'klanten' verdwijnt gewoon.
Waarom schrijf ik dit eigenlijk? Jij weet dit best, je bent slim genoeg. Dus als je dit wel begrijpt, waarom schrijf je dan wat je schrijft? Ik zal geen aannames doen. Maar ik wil als burger niet meer meebetalen aan de gigantische voetafdruk van aandeelhouders. Ik wil dat mijn investering mij wat oplevert en anders wil ik aan 'klanten' die mij niks opleveren niet meer leveren. Dat lijkt me heel normaal.
Ik ben niet tegen datacenters. Er mag best een datacenter aan een groot meer in Zweden komen hoor. Moeten ze zelf even de infrastructuur aanleggen.
Quote selectie