Als een WC zou ontstaan schrijf ik wel december grotendeels af ja. En het boeit me echt niet wat er in 62 of eendere welke andere strenge winter is gebeurd.
Ik begrijp echt niet waarom daar steeds weer naar wordt verwezen als het slecht gaat in december. Vorig jaar werd dat ook gedaan. En wat een fantastische januari hebben we gekregen!
Het weer laat zich niet kopieren. Hoevaak maak je zoiets mee? Elke verloren wintermaand is er 1 teveel.
Algemene opmerking. Niet speciaal op jou.
quote]
Vanochtend ben ik het (onder anderen?) geweest die gewezen heeft op de casus december 1962 in relatie tot een startende westcirculatie.
Nu wordt opgemerkt, dat dit min of meer onzin is, want zoiets zou je elk jaar wel kunnen roepen.
Lieve weerliefhebbers dit is pertinent onjuist! Het is onjuist, omdat een startende westcirculatie nu wel degelijk in relatie tot de voorgeschiedenis gezien moet worden en die voorgeschiedenis vertoont dit jaar nogal wat overeenkomsten met interessante jaren uit het verleden, onder meer dus met 1962.
Met andere woorden, wanneer dan onder die condities zich een westelijke stroming dreigt te manifesteren, is het helemaal niet gezegd dat die westelijke stroming er één wordt van 6 weken. Juist in de constellatie van deze herfst moet een dergelijke westcirculatie met argusogen gevolgd worden.
Trouwens, niet onvermeld mag blijven, dat ik niet degene ben geweest die dit vorig jaar ook heeft geroepen. Met die winter was ik gauw klaar en winterkou heb ik toen beslist niet aangekondigd.
Opmerkelijk is elders op dit forum een reactie van Johan (Friesland) betreffende de betrouwbaarheid van de momentane uitdraaien van de atmosfeermodellen. Deze betrouwbaarheid op langere termijn is buitengewoon laag en daar komt nu nog eens bij, dat ze van dag tot dag soms resultaten spuwen die diametraal op elkaar lijken te staan, soms. Mijn mening is, dat dit juist kan wijzen op het in de lucht hangen van iets. In het verleden is het vaak voorgekomen dat voorafgaande aan een vorstperiode of koudegolf er voor de atmosfeermodellen geen touw aan was vast te knopen. Zo gingen de weerkaarten er een week vóór de koude-inval van december 1996 nog vanuit, dat er een zachte zuidelijke stroming op komst was onder invloed van een verwachte zich op het midden van de Oceaan installerend lagedrukgebied.