Je ziet toch veelal dat bij de zwaardere onweerssituaties er vochtige en warme lucht in de grenslaag aangevoerd wordt met een zuidelijke of (Z)ZW-elijke stroming. Vaak gebeurt dit in de warme sector van een depressie in de zgn 'warm conveyor belt'.
De beruchte 'spanish plume' is hier een voorbeeld van.
http://www.keesfloor.nl/artikelen/zenit/mcc/
http://www.zamg.ac.at/docu/Manual/SatManu/CMs/SPl/backgr.htm
http://www.meteobelgique.be/content/view/181/74/
Overigens een specifiek voorbeeld van zo'n nevelige zomerochtend: 17 juli 2004 (rond 7u nevelig bij temps rond de 16°C, zoek het forum archief er maar eens op na

). Helaas kan ik geen weerkaarten met diverse vochtparamers terug vinden (ter onderbouwing) maar die neveligheid en hoge luchtvochtigheid wijzen m.i. meer op de vochtigheid van de luchtmassa (en op een klamme, broeierige dag in het verschiet

) en niet op het bodemvocht. Zo'n nevelige ochtend komt door de nachtelijke afkoeling waarbij het vocht in de grenslaag condenseert. Die nevel kan evt ook wel neerslaan op vegetatie en op de bovenkant van de bodem, maar trekt er niet echt in.
Het nadeel van bodemvocht is dat het eerst uit de bodem ontrokken zal moeten worden (door verdampling) en dat kost energie, waardoor de lucht afkoelt.
Je ziet ook vaak de eerste convectieve bewolking (stapelwolkjes) boven droge zandgronden boven vochtige gronden. Boven de droge zandgronden warmt de lucht sneller op omdat er geen bodemvocht verdampt hoeft te worden.
Reanalysiskaartje v 17-07-2004:
Quote selectie