Zonder op de feiten te willen vooruitlopen, er is een aardige kans om het mee te maken. Een reeele kans. Technologische vooruitgang neemt progressief toe. In 20 jaar wordt gerealiseerd wat eerder 80 jaar of langer zou hebben gekost. De omlooptijd wordt steeds korter.
Ik zou er niet van staan te kijken dat we in 2040 betaalbare ruimtetrips kunnen maken zoals we nu naar Australie kunnen. En in 2060 zijn dan wellicht langere trips naar stations op de maan of Mars mogelijk. Te oud? Natuurlijk worden we ouder, maar ook op het vlak van veroudering en ziektebestrijding worden gigantische vooruitgangen geboekt. Dat zijn geen sprookjes. We weten nu al hoe we dingen moeten aanpakken en hoe. Het is een kwestie van implementatie.
Laten we afspreken. 2080 op Nova Terra bij Alpha Centauri. Vrijwel zeker dat er zich een aardachtige planeet bevindt nabij een zon-achtige ster. 4 lichtjaren hiervandaan, voor 2015 wellicht al op de foto.
Quote selectie