Er is toch altíjd sprake van effecten waardoor het plaatselijk warmer is dan het dichtstbijzijnde weerstation? Op het park, zonder wind, in je achtertuin, 10 cm boven het hete zand, achter de ijskraam uit de wind, in de duinen en dus dé factor die daar voor 95% voor verantwoordelijk voor is: de zon.
Wat is de waarde dan nog van het meten in een weerhut? Moet er dan voortaan in het weerbericht bij staan: 25 graden maximaal, maar op plaatsen in de zon in de wind ervaart U het als 35 graden en in de zon uit de wind als 45 graden?
Antalya en Istanbul liggen 1300 km uit elkaar. Las Palmas de weerhut en het strand van de toerist 20 km?
Heb ik dus nergens gezegd, maar goed. Mensen lezen blijkbaar vaker dingen die er niet staan.
IN DIT GEVAL (een toerist die gaat zonnen op het strand) heeft onze vakantieganger niks aan die weerhut in Las Palmas. (Tenzij hij in die weerhut gaat liggen natuurlijk).
Als jij er van wil maken dat ik suggereer dat er niet meer in een officiële weerhut moet gemeten worden, dan doe je dat maar. Ik weet dat dat niet zo is.
Trouwens, nog zoiets waar ik me zo vaak vragen bij stel. Een voorbeeld : Toerist X boekt een vakantie naar Turkije, Antalya. Toerist X wil wel eens weten hoe warm het daar is en pakt zijn krant vast. "Istanboel, 33°C" staat er. Heeft die toerist nu zijn info ? Neen. Maar goed, dat is een andere discussie.
Quote selectie