een fraai observatorium (learmont?? Kan me in de naam vergissen).
Verwachtingen, zoals op de site staan, doen ze ook allang. Even succesvol als de meeste anderen (niet erg succesvol lijkt het). Vorige maximum is door bijna niemand goed geraden.
LAssen en Friis-Christensen hebben niet aangetoond dat de opwarming van de Aarde een sterk verband toont met de duur van de zonnevlekken cyclus (kort cycli zou dan een warmere Aarde betekenen, maar dat hebben ze in 2000 al teruggenomen) maar volgens mij zat er wel wat in het feit dat lange cycli vaker een laag zonnevlekkenmaximum hadden. Niet nagetrokken trouwens.
Er is gisteren een proto zonnevlek waargenomen, de tweede, van de nieuwe cyclus. Hij wilde niet tot wasdom komen en is dus niet geteld.
Ik snap best dat mensen hier graag een Maunder (of Spoerer) minimum willen. Wereldwijd zijn de gevolgen niet erg groot (0,3 K afkoeling als ie maar lang genoeg duurt), maar als we kijken naar onderzoek van Drew Shindell, dan blijkt de invloed op onze breedten op het noord halfrond groter te zijn (ik meen een een graad koeler, een GCM model kwam onrealistisch laag uit herinner ik me).
Ik zou ook graag een Maunderminimum willen, al zal ik het poollicht wel missen. Leuke van zo'n minimum is dat we dan kunnen kijken wat de werkelijke invloed op de temperatuur op Aarde is.
Quote selectie