Gezien het hier al de hele dag onbewolkt is vond ik het raar dat er op www.buienradar.nl staat: "Waarschuwing voor kans op mist (<1000m zicht)."
Er staat dan wel dat twente de hele dag rond de >2000 meter zicht heeft, maar op de satelietbeelden is dit niet terug te zien.
Afgezien vna het afsnijden van de rechterrand v/h KNMI zichtkaartje op buienradar (wat je abusievelijk doet denken dat het zicht 1-x zo klein is als werkelijk gemeten dooe de weerautomaat), mag je pas bij zichten van <1000 meter mag het mist noemen, een zicht van 2000 meter is gewoon nevel (tenminste als het zicht belemmerd wordt door waterdruppeltjes in de atmosfeer).
En nevel op zich is niet goed waar te nemen op zichtbaarlicht satbeelden. Pas als het echt mist wordt zul je het goed kunnen zien, dan zie je die kenmerkende witte plekken (hoewel je altijd nog moet kijken of het toch niet stratus is wat je op het satbeeld ziet: verifiëren met zichtwaarnemingen dus).
Quote selectie