Het ziet er allemaal nog vrij groen en fris uit hier buiten. De grondwaterstanden zijn hier nog ook niet alarmerend laag. Maar het is hier wel vrij laaggegelegen gebied in het IJsseldal. Verder naar het oosten waar de zandgronden hoger liggen zal het toch wel wat droger zijn.
De planten en bomen die diep wortelen hebben dus nog niet zoveel last van de droogte. Alleen de toplaag is echt droog zand, ga je wat dieper is het alweer vochtig. Met jong zaai- en pootgoed is het wel wat lastiger, dat heeft het wortelstelsel nog niet zo goed ontwikkeld. In de (volks)tuinen is dat wel op te vangen door met de gieter of tuinslang rond te gaan, maar als je als landbouwer een flinke akker is dat een ander verhaal.
Qua grondwaterstand zitten we nu op 1.30 m onder het maaiveld, dat is voor deze tijd van het jaar nog aan de hoge kant. Wel hebben we na de wolkbreuk van eind aug een behoorlijke buffer gekregen (grondwaterstand was toen 76 cm gestegen in 1 dag!) en deze in de herfst en winter ook nog kunnen behouden.
De laatste keer dat het hier geregend heeft is inmiddels een ruime week geleden. Over maart en april (tot nu toe) is hier zo'n 20 mm in de regenmeter gevallen.
Quote selectie