Bericht van: Hendrik (Londerzeel-B)
, 27-05-2013 19:41
Terwijl ik mij verwonder dat het bij een zelfde zonhoogte bij ons zoveel koeler is dan dicht bij de evenaar, zie jij het van een andere kant: de Noordpool is hartje zomer veel kouder dan onze decembermaand...
- In steden als Miami, New Delhi, Hong Kong en zelfs Havana, kan het (kortstondig) verrassend koud zijn. Als de straalstroom diep meandert en koufronten diep zuidelijk brengt, kan het in Miami vriezen en in Havana ook guur en koud zijn. Vanaf welke breedtegraad komen koufronten nooit voor? ( = komt koelte enkel door uitstraling 's nachts of felle regen overdag).
- Het CO2-gehalte in de vrije atmosfeer klimt gestaag, maar met een zaagtandpatroon: wanneer de noordelijke lente begint, daalt het fel, omdat de beboste landmassa's van Canada en Rusland uitlopen. Zou het kunnen, dat indien loofbomen steeds noordelijker naaldbomen vervangen, er nog meer CO2 uit de lucht gaat en dit het proces van opwarming wat vertraagt?
- Stel dat het economisch zeer rendabel wordt om met zonne-energie zout water te ontzilten op zeer grote schaal. Bijvoorbeeld door het te doen koken, waarbij de stoom electriciteit genereert, die het zoete water over de hele Sahara brengt voor bossen en plantages. Zou dit genoeg zijn om de global warming helemaal te doen stoppen?
Tot zover mijn, al dan niet waanzinnige vragen en hypotheses
mvg, Rikkie
Deze materie interesseert me enorm en wat er zou gebeuren als de keerkringen veel noordelijker komen te liggen of andere zaken aan de aardrotatie veranderen wordt perfect beschreven in dit filmpje dat ik na wat grasduinen onlangs tegenkwam:
Of het oprukken van loofwouden tov naaldwouden meer co2 opname geeft zal afhangen van het evenwicht tussen wat erbij komt door aangroei en wat er afgaat door ontbossing lijkt me.
De sahara met ontzilt zeewater irrigeren is ook iets waar ik al veel over heb liggen dagdromen. Met de huidige technologie moet het ook haalbaar zijn, de enige reden waarom het er niet meteen zal komen is dat die gebieden gevoelig zijn voor oorlog en conflicten, en dat is een echte dooddoener voor technologie en vooruitgang. Eerste zorg is dus vrede en stabiliteit brengen in die landen en pas dan kan er iets worden ondernomen.
Quote selectie
Lees mijn Flashbacks ook op https://weerdagboek.blogspot.com en krijg toegang tot mijn recentste verslagjes, voorzien van sfeerbeelden en wolkenfoto's