klaar met de discussie, daarom zeg ik bah, niet bah tegen jou als persoon, maar goed, laten we er gewoon over ophouden, misschien kunnen we het er later nog eens over hebben op een andere manier.
Ok. Is een gevalletje 'taalverwarring' België/Nederland. Zo ook met die 'kadavers'

. Ik heb trouwens helemaal niets tegen hobbyfotografen. Bijlange niet. Misschien dat ik wel serieus op mijn paard zat maar qua overdreven beeldbewerking denk ik niet dat ik ooit van inzicht/gedachte ga veranderen. In de tijd van de doka had ik daar ook al een broertje dood aan. De middelen waren toen ook beperkter en dus denk ik, dat het toen wel meer binnen de perken bleef dan nu. Omdat zo'n programma tegenwoordig een encyclopedie bevat aan toeters en bellen, waar ze volgens mij meer dan de helft kunnen uitgooien wegens 'niet echt nodig'. Ik gebruik er maar een paar, zoals ik destijds geleerd heb. En dus de klassieke middelen die toen ook gebruikt werden. Ik heb mijn eerste jaar fotografie trouwens opnieuw moeten doen en was niet de primus vanaf het eerste ogenblik. Er waren toen ook nog maar weinig vrouwen die het studeerden. Op het laatste had ik 95%, bij mijn afstuderen en daar was ik wel trots op. Ik was de eerste van de vrouwen maar ik zal zeker niet gauw beweren dat ik de wijsheid in pacht heb. Tegenwoordig maak ik ook foto's met mijn gsm. Dus zo oudbollig en vastgeroest ben ik nu ook weer niet. Alleen moet het van mij niet nog gekker worden, zoals bijvoorbeeld fototoestellen in horloge's plaatsen. Dat noem ik geen vooruitgang net zoals het overdreven bewerken van foto's. Uiteraard weet ik dat een camera ook foto's bewerkt. Maar dat dan sommigen gaan beweren dat ik de verkeerde keuze gemaakt heb? Sorry maar dat hoef ik dus zeer zeker niet te pikken. Nee, het raakt mij serieus. Ik weet op dat vlak wel gelukkig beter, wat ik in mijn mars heb. Ik denk dat iemand het pas echt begrijpt als hij of zij het echt meemaakt. Ik bedoel: je doet dat niet voor je plezier, 15/20 jaar hard werken voor de pruimen. Het raast maar door en daar had ik geen zin meer in. Als je echt bij wilt blijven ben je daar gewoon volcontinu mee bezig. Er zijn er die ervoor gekozen hebben om toch door te gaan en anderen hebben een andere richting gekozen. Zoals ik. Al ben ik wel in bijberoep bezig tegenwoordig. Dus ja, ik ben er professioneel nog mee bezig maar om nu te zeggen dat ik dan tot aan mijn dood continu ga bijleren omdat dat nu eenmaal moet om bij te blijven? Nee, daar pas ik voor. Dat laat ik over aan diegene die dat écht willen. Ik heb daar geen energie voor. Ik spendeer mijn energie anders en ik wil me niet volledig laten leegzuigen voor die vooruitgang. Ik stel die vooruitgang gewoon, af en toe, zeer serieus in vraag.
(Ben trouwens afgestudeerd in 1993, photoshop 1.0 was toen net uit (geloof ik) en heb me in die richting bijgeschoold tot eind 2006. Dus in totaal 16 jaar van mijn leven. Nog langer dan een chirurg dus

. Toen was mijn kaars uit en had ik écht geen zin meer in weer de nieuwste photoshop-toeters-en-bellen).
Groetjes,
Katya
Quote selectie