Dus.....een bui trekt over vrijwel de hele provincie Friesland en levert daar vrijwel overal rond 13 mm. Zoals nu op station Leeuwarden.
Alleen het uiterste westen valt net buiten de boot en krijgt de hoeveelheid die nu voor Staveren staat aangegeven.
Op het bijbehorende kaartje zou heel Friesland dezelfde blauwe kleur moeten hebben, behalve de uiterste westrand bij Staveren.
Echter het kaartje, dat je te zien krijgt is het kaartje dat Dirk toont. Er zijn twee stations en vanaf de 13 mm in Leeuwarden wordt er stapsgewijs afgeteld naar de hoeveelheid van Staveren. Dat stapsgewijs aftellen is echter onzin als je mijn voorbeeld neemt. Toch wordt het ook dan zo ingetekend.
Maar toch ziet mijn oog direct dat Friesland natter is geweest dan Brabant. Daarbij weet ik dat de werkelijkheid tussen Leeuwarden en Stavoren heel anders kan zijn, dat het zeer goed mogelijk is dat er plaatsen zijn waar meer is gevallen en dat er plaatsen zijn waar minder is gevallen. Het plaatje van hetweeractueel geeft dit uiteraard wel beter weer, door de grotere dichtheid van het meetnetwerk. Dit plaatje gebruik ik dan ook wel eens. Toch blijft ook dit interpolatie, heeft niets met de werkelijkheid te maken (de gemeten waarden natuurlijk wel, afhankelijk van het correct meten van de neerslag natuurlijk). Maar toch trekt mijn oog direct naar de groene gebieden en zie ik de 20 mm snel. Als er geen kleuren te zien waren geweest, was die 20 mm niet 1-2-3 opgevallen.
Omdat mijn oog ook wat wil en ik snel informatie wil ophalen, ben ik dus voor interpolatie.
En o ja, bedrogen worden we toch continu.
Quote selectie