[...]
Ik geloof niet dat een instantie als het KNMi zich zoiets kan veroorloven maw het doelbewust de cijfers en perioden zo gaan uitkiezen dat het het versterkt broeikaseffect sterker in de verf zet. Ik zie zoiets eerder verschijnen bij klimaatsceptici. Ben, heeft daar in het verleden heel wat over geschreven.
Het is altijd gemakkelijker om van je af te kijken en van iemand die anders denkt dan jij aan te nemen dat die de statistiek misbruikt.
Ga er maar van uit dat
iedereen probeert met statistiek zijn eigen standpunt te verdedigen, objectiviteit is iets heel lastigs.
Bij KNMI werken ook mensen met een mening en hun onderzoeken worden in opdracht van een overheid uitgevoerd die graag bepaalde uitkomsten ziet.
Zelfs als KNMI dan 100% objectief is, is de uitkomst van een onderzoek al mede bepaald door een niet objectieve opdracht.
Quote selectie