De afgelopen weken heeft het in het Zuidoosten al ontzettend veel geregend. Daardoor waren de dauwpunten zo extreem hoog en zoveel extra vocht heeft er misschien ervoor gezorgd dat de buien nog heviger kon uitpakken. Samen met de aanwezige hitte uiteraard.
En waar ik ook nog aan dacht. Laatste keer dat er zulke grote hagelstenen vielen in Nederland was 1998. En laat dat nu net ook een jaar zijn waar er een grote El Nino was. En omdat mondiaal de afgelopen maanden recordwarm zijn verlopen (net als toen in 1998) dacht dat er misschien wel een overeenkomst is tussen toen en gisteren.
Ik zit nog altijd met ongeloof naar alle beelden te bekijken. Gisteren was ik in Breda en daar was echt weinig aan de hand. Niet veel onweer daar en maar klein beetje regen.
In mijn woonplaats is juist opvallend weinig regen gevallen de laatste weken. Deze maand nog maar 52, tegen 110 in Zeeland, 150 mm in Rotterdam en 250 in oosten van Brabant.
Quote selectie