Waarzeggerij mag dan wel met negativisme waarbij heel december afgeschreven wordt voor winterweer en zinnen als: het wordt niets meer in december?
Ik snap je punt.
Wel moeten we hierbij kijken hoe realistisch een bepaalde uitspraak doen is, op basis van de beschikbare informatie en kennis. Het is namelijk erg gemakkelijk om een uitspraak die niet in jouw straatje past af te serveren en een uitspraak die wel in jouw straatje past te omarmen. En ik vind het wel een verschil als iemand gewoon wat roeptoetert of uit de lucht plukt (al dan niet met het doel mensen te pleasen of juist te triggeren), of als iemand er wel een beredenering aan bijvoegt.
Verder is het ook wel zo dat mensen uitspraken anders op kunnen vatten/in kunnen vullen. Zeker als het om niet-vaststaande definities gaat, zoals bijv 'winters weer'. De een zal stevige nachtvorst met rijp welke een groot deel van de dag standhoudt al als winters ervaren, terwijl een ander pas bij gerede kansen op een sneeuwdek aan 'winters' denkt.
Quote selectie