We hadden landelijk de natste februari ooit, daar is zelfs door 't KNMI geen aandacht aan besteed.
hier met nu 605mm wordt het wellicht wederom een te nat jaar.
@ Reinier: vogelwacht Ameland had een boven verwachting goed broedresultaat geconstateerd: toename van de populatie weidevolgels (Grutto, Tureluur, Kievit, Scholekster.
Delen van het land inderdaad niks aan t handje. Maar andere delen wel. Dat zou hij ook moeten weten. En niet mensen wegzetten met dergelijke terminologie. Dan wil je geen nuance aanbrengen. Bewust niet lijkt het. Niks mis mee als jouw stukje Nederland erg nat is. Wel wat mis mee als je verder kijkt dan jouw eigen blikveld.
Volgens mij gaat t Jan om de claim van weeronline in april jl dat 2020 ‘droogste ooit’ was en dat er vanaf toen naar zijn idee een ‘alarmistische’ aandacht was voor droogte in t land. Hij nuanceert t naar regio maar gaat niet mee in t alarmistische van weeronline met termen als ‘droogste ooit’ terwijl dat niet opgaat. Vandaar, denk ik, de verwijzing naar de natte februari.
Zijn betoog vind ik qua opbouw niet sterk maar snap wel de ‘hyperigheid’ van droogte door ‘media’ terwijl die in t groeiseizoen vooral gold voor t (zuid)oosten, zeker niet voor t hele land en zeker niet ‘grootste ooit’.
De ‘roeptoeterigheid‘ zit m wat mij betreft in de ‘scoringsdrang’ (lees: zo veel mogelijk op website klikken) van de diverse media die allemaal een uitgedroogd graantje willen meepikken van in dit geval de droogte.
Jij wind je nu op over Jan Visser, heb je je ook wel eens opgewonden over die roeptoeterigheid? Herken je daar niets van?
Quote selectie


