Bron: http://www.pogodaiklimat.ru/news/19167/
Vertaling: Googletranslate
Recente studies hebben aangetoond dat de mensheid niets kan doen om klimaatopwarming tegen te gaan. Dat wil zeggen, de wereld heeft zijn nederlaag toegegeven aan de opwarming van de aarde. Dankzij het onderzoek van wetenschapper Marcus Rex naar het smelten van gletsjers kwam hij tot de conclusie dat de mensheid een verwoestende nederlaag heeft geleden in de strijd voor een ideaal klimaat. Volgens de expert kan de opwarming van de aarde niet langer worden beperkt of zelfs worden vertraagd - het is een non-stop en onomkeerbaar proces geworden.
Marcus Rex weet waar hij het over heeft. Zijn gegevens zijn geen informatie verkregen uit tienden, maar het resultaat van zijn persoonlijk verblijf van meer dan een jaar op de Noordpool. En hij was niet de enige die het smelten van de ooit onverwoestbare gletsjers observeerde, zijn bezorgdheid kan worden bevestigd door honderden collega-onderzoekers uit twintig landen van de wereld. Zo werd opgemerkt dat in het voorjaar van 2020 de gletsjers in het noordpoolgebied een orde van grootte sneller smolten dan een jaar eerder. En een jaar eerder smolten de gletsjers sneller dan een jaar geleden. En zo verder - langs de keten, van jaar tot jaar is er een versnelling van dit trieste proces.
Hierdoor is het volume zee-ijs op de Noord Plus de afgelopen decennia met bijna de helft afgenomen. Rex noemde dit versnelde smelten van de noordelijke gletsjers een van de gevaarlijkste mijnen die ooit zijn ontploft. En de gevolgen van deze explosie kunnen leiden tot een wereldwijde catastrofe met de meest onvoorspelbare gevolgen - tot de volledige verdwijning van al het leven op aarde.
Quote selectie