Ze doen aardig hun best in China en India en we kunnen ze een handje helpen door de producten daar niet meer te kopen. In China hebben ze trouwens een heel ander probleem wat vrij acuut gaat worden: zeer sterke bevolkingskrimp en de daaraan voorafgaande vergrijzing. China zal niet lang de motor van de wereldeconomie zijn.
Dat is nog maar de vraag. Op het vlak van AI en Quantum Computing is China nu al het meest ver. Hier hadden ze opvallend weinig jaren voor nodig (ongeveer vijf tot tien jaar). Daarbij komt dat de mensen die nu geboren worden, gemiddeld 100 jaar worden. (Ook in China) De komende 40 jaar gaat dat vrij snel richting 150 jaar en daarna of mogelijk al eerder nog veel ouder. Ander bijvoorbeeld is een AI uitbreiding van de menselijke prefrontale cortex. Waardoor veel mentale en intellectuele deuren opengaan die nu voor mensen nog niet haalbaar zijn. Dat gaat de ontwikkeling van de technologie en de wetenschap nog meer versnellen. Ook dit ligt niet in een al te verre toekomst.
In de nabije toekomst gaat er erg veel veranderen en dat zal voor veel mensen, die nu leven een erg vreemde toekomst zijn.