Op 3 dagen van te voren in dergelijke details gaan kijken naar de kansen op >10 mm of >25 mm voor een bepaalde plaats in Nederland heeft geen zin. Dat gaat nog een aantal keren schuiven.
Waarom heeft dat geen zin? Het gaat niet om de exacte details, maar eerder een trend. Daarvoor blijft het een globaal, lange termijn model. Maar hoe accurater de trend kan worden weergegeven, hoe beter lijkt me. Bovendien biedt dit ook opties voor andere toepassingen, bijvoorbeeld bij fijnmazige modellen.
Ik zoek naar de echte toegevoegde waarde ten opzichte van wat we nu doen op korte termijn, zeg maar vanaf 48 uur van te voren.
48 uur van tevoren is al heel snel als het om extreem weer gaat. Zie bijvoorbeeld de overstromingen in Limburg afgelopen juli. In dat soort situaties is het fijn als je al op 3 - 5 graden vooruit een beter beeld hebt op de kans op extreem weer. Daar dient deze berekening ook voor. Tot 48 uur vooruit heb je namelijk ook de fijnmazige modellen.