Niet over 1976, maar wel over een vergelijking van de hittegolven van 2006 tegenover die van 2018 en 2019. In 2006 werd er ook nog nauwelijks gewaarschuwd. Mijn moeder (toen 85) dronk toen niet méér dan ze gewend was, en verloor daardoor bijna haar stem.
Uit dit artikel blijkt voorzichtig dat waarschuwen wel helpt, maar het lijkt me niet nodig om dat per dag te doen als het warmer wordt dan 30°C. Beter aan het begin van een hittegolf waarschuwen om voldoende te drinken. Overigens was de hittegolf van 2006 ook wel buiten categorie, met over anderhalve week een gemiddelde temperatuur van 24,4°C. Dat was zelfs in 2019 niet zo.
https://www.cbs.nl/nl-nl/nieuws/2019/32/hogere-sterfte-tijdens-recente-hittegolf
NB: de getallen in dit artikel zijn wat lastig te duiden. Zo te zien gaat het om weekcijfers, dus het gemiddelde van drie weken waar bijvoorbeeld week 27, 29 en 30 worden samengenomen. Ook zijn het cijfers per 100.000 inwoners, van de betreffende leeftijdsgroep wel te verstaan, niet gerekend over de hele bevolking.
Hier een grafiek uit het CBS-artikel.

( 670)
( 380)
( 202)
( 158)