Dan heb je het over de invloed die de mens op de natuur heeft bijvoorbeeld de gevolgen van de snelle klimastopwarming.
Welke invloed van de mens? Extreem weer nat/droog is van alle tijden. Lees de boeken van Buisman er maar op na. Hongersnoden en mislukte oogsten zijn wel een menselijk probleem. Vroeger vaak genoeg veroorzaakt door langdurige droogten of overvloedige regenval. Daar kijkt de natuur echter niet naar.
Zoals de droogte van 2018 niet door de mens veroorzaakt was is de extreme nattigheid van 2023/24 dat ook niet.
Bovendien is het klimaat en de verandering daarvan, slechts het langjarig gemiddelde van alle weersextremen en vaak voorkomende weertypen. Tezamen bij elkaar opgeteld en gemiddeld door de tijd.
Natuurlijke selectie is tot slot niet goed of slecht, het is gewoon een combinatie van omgevingsfactoren die organismen tot aanpassingen dwingt. Iets wat al zo oud is als het leven op Aarde.
Quote selectie
( 312)