Ieder jaar komt er rond deze tijd weer discussie over de definitie van een hittegolf en komen termen als 'lokale hittegolven' weer voorbij. De 'ouderwetse' definitie van het KNMI heeft ook wel zijn charme - het is makkelijk te onthouden en je herkent ontegenzeggelijk de klimaatverandering in het toenemend aantal hittegolven.
In Spanje berekenen ze de hittegolf op hele andere wijze. Er is sprake van een hittegolf indien minstens 10% van het officiële aantal weerstations op 3 achtereenvolgende dagen een temperatuur noteert die hoger is dan het 95e percentiel van alle gemeten Tx'en op dat weerstation in de maanden juli en augustus.
Ter illustratie, het 95e percentiel van alle gemeten maxima in de maanden juli en augustus voor een aantal Nederlandse weerstations:
Ik zal voor de komende hittegolf eens door gaan rekenen of we 'volgens de Spaanse methode' een hittegolf gaan halen.
Quote selectie