Waarbij AIFS 40 hectopascal te hoog zit, de kern 6-700 km te ONO heeft liggen en de trog in werkelijkheid veel lomper is geworden dan op de AIFS kaart. Los daarvan was het Scandihoog in werkelijkheid vlakker dan in de AIFS berekening, komt dus minder koude lucht vanaf geduwd.
Grootschalig synoptisch zat AIFS er in die enkele run wel het dichtst bij, maar bleef dat ook zo?
Vind AIFS los daarvan een bijzonder springerig model, tot nu toe niet echt iets wat ik met interesse volg.
Er zijn geen synoptische ensemble gemiddelden beschikbaar van AIFS.
Voor de rest schrik ik even dat je over 40 hectopascal begint te muggenziften op dag 10 terwijl andere modellen het helemaal niet hebben. Dat je dat aanhaalt zegt eigenlijk al genoeg.
Synoptisch voor de grote lijn gewoon een uitstekende run voor die termijn. Of... verwacht jij een 10/10 score voor dag 10 en verder?
40 hectopascal kan het verschil zijn tussen een hogedrukgebied en een stormdepressie, dus laat maar weer zitten. Geen zin in zon onzindiscussie terwijl ik in antwoord op Stefan de talloze pluimen/ensembles met MT/LT koude aanhaalde die niet uitkwamen buiten de Gouden Driehoek regio. Wat overigens over vaak dag 5-7 vooruit ging.
Voor 10 dagen vooruit zat die ene bijzonder gelukkig gekozen kaart er zeer goed op. Maar wat er het nou verder aan relevantie heeft is mij een raadsel.
Quote selectie