Een periode van tien jaar heet : decennium
Meer perioden van 10 jaar zijn : decennia.
Maar terzake : de berichten uit de jaren 70 herinner ik mij goed. Dat waren m.i. meer speculatieve berichten. De opvattingen over de huidige klimaatveranderingen worden wereldwijd ondersteund door waarnemingen. Wat bv te denken van de dramatische afneming van het noordpoolijs? De temperatuurgegevens van Nederland wijzen ook overduidelijk in die richting. Kijk eens naar de systematisch toenemende zomerwarmte in de laatste 30 jaar en de afwezigheid van substantieel winterweer in de afgelopen 9 jaar.
En de door Alwin becijferde wanverhouding tussen kouderecords en warmterecords.
Dat betekent niet dat er zekerheid is over de precieze ontwikkeling van de komende jaren. Een koud golfje is nog steeds mogelijk . Dus : als die Eastonwinter er dit jaar komt, dan is daarmee het hele opwarmingsverhaal niet van de baan. Zoiets kan je toch niet serieus denken?
Hoe luidt het spreekwoord ook weer : Eén zwaluw maakt nog geen zomer. 
Groet,
Cees
In België is dat één zwaluw maakt de lente nog niet. Deze vogeltjes komen meestal tegen de lente aan en hebben in de zomer al een nieuwe nest jongen uitgebroed. Maar ja, in nederland staan ze steeds wat achter op de beschaving
Quote selectie